Sinif savaşumi

Burjuvaziylan mucadelede 4-4-2, 3-5-2 gibi taktikler bize yaramaz. Bizum karakterumuza en uygun olan taktik “topli hücum, topli müdaafadur.”


Şimdiye kadarki bütün toplumlarun tarihi, sinif savaşumlari tarihidur. Yaklaşuk 200 yildur, burjuvazi ve piroletarya kapişup durmaktadur. Bu ezeli rekabette piroletarya bazen bizzat kendisi, bazen de halkun diğer ezilen kesimleriyle birlukte iktidari ele geçurdi. Fakat hemen hepsine emperyalizimın dişaridan müdahale ettuğini ve bu demokratik hareketleri sekteye uğrattuğini görduk. Demek ki sinif savaşumi artuk sadece ulusal ölçekli değildur. Savaştuğun yerli işbirlukçinun suratini kazi-kazan misali kaziyinca altindan pokkiyenın evlatlari Cimi Kartır, Regan, Buş ve Tıramp çikmaktadur.

Burada emperyalizimın oynar başlukli ve yeni bir türi olan portatif emperyalizime bakmamuz lazimdur.

Portatif Emperyalizim

Kolay taşinabilur, sökülüp takilabilen, katlanabilen seyyar bir emperyalizim türidur. İşkencehanene yeni işkence teknikleri mi lazim, gezinen İMF heyeti mi gerekli, halk bilinçlendi ve ayaklandi, kendi ordun ve polisun baş edemiy mi, Amerikan ve İngiluz askeri mi gerekli, bir telefon et yeter. Hoop gelı kursunlar. Bu model, fiili işgalun olmaduği ülkeler içundur. Zaten işgal altindaysan kullanmana gerek yok, cildi tahriş eder.

Medyalan Dünya

Sinif savaşumini durdurmak içun sadece Buş’a, Tıramp’a, tanka, topa ve tüfeğe başvurmadilar tabi. Bizden örnek verursak; Mustafa Kamil Zorti’den sonra sahne alan takunyali liberal, medyanun önemini fark etti. Ve oğini açti. Medya nasil bir görev gördi? Sünnet olan kuçucuk uşak, kesilen pipisinun acisini duymasun, dikkati dağilsun diye hokkabaz terorine maruz kalur. Dikkat ettiysanuz gazeteler ve televizyonlar yaklaşuk 40 yildur halka hokkabazluk yapmaktadur. Çünki sendikasi sünnet edilen ve beyuk acilar çeken emekçi halkun buni hissetmemesi lazimdur. “Biri Bizi Örgütsüzleştiriyor” şeklinde özetleyeceğumuz gazete ve TV mavrasinun asli budur.

Piroletaryanun sinif savaşuminun taktikleri

Burjuvaziylan mucadelede 4-4-2, 3-5-2 gibi taktikler bize yaramaz. Bizum karakterumuza en uygun olan taktik “topli hücum, topli müdaafadur.” Ne yapacaksak birlukte yapacık. Bu sinif savaşuminun sonucini sorarsanuz; 3 ihtimallidur derum. Ya emperyalizimi ve işbirlukçilerini yenecık, ya olar bize yenilecek ya da dünyanun altini üstine geturecık.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı