Kastellicoin, Çiftlukbankcoin Ve Bitcoin (2)

Defansumuz zayif olduği içun halı sahada bile takumuna almiyacağun bu götli göbekli kotorilerden sürekli gol yiyruk. Netceğuk, defansumuzi sağlam tutcık.


(Geçen hafta devlet eliylan nasi soyulduğumuzi anlatiydım.) 

Netceğuk, defansumuzi sağlam tutcağık

Başkalarinun parasiyla kumar oyniyan bu zerzevatlar, kapitalist sistemun ve hâlâ devam eden darbe rejiminun olanaklarini kullaniyler haliylan.  

Hak ve hukukun darmadağin edilduği ülkede, ucretleri hizla eriyen, gendini güvende hissetmiyen ve bugünki kazancinun yarun ne olacağini kesturemiyen çoği dar ve orta gelirli insanumuz, ekonomiden kuçucuk bir umut duymaduği içun birikimlerini bu kotorilere yaturiy. 

Pekii, demokratik bir cumhuriyette, örgütli ve bütün karar alma mekanizmalarinda temsil edilen bir halk bu çakallara yem olur miydi? (İdris, cevap vermene gerek yok evladum. Bu, cevap veresın diye sorulan bir sori değil, Sağir Sultan bile bunun cevabini biliy anlaminda bir soridur.)

Defansumuz zayif olduği içun halı sahada bile takumuna almiyacağun bu götli göbekli kotorilerden sürekli gol yiyruk. Netceğuk, defansumuzi sağlam tutcık. 

Mesela şöyle bir defansi olan Türk halkinun kalesine, Turgut Ozal, Kastelli, Demirel, Çiller, Jet Fadil ve diğerleri bir tane bile gol atabilur mi?    

Virgil Van Dayk, Kalidu Kolibaliy, Aymerik Laport, Ruben Diyaz ve bularun oğine Engole Kante, İlkay Turkdoğan ve Coşua Kimmiş’i koy bakayim bir tane top sekiy mi? Hirsuzlar kalene gelebiliyler mi? 

Yetmez ama kafanuza siçayim! 

Medyada göriysınız, okuysınız. ‘Yetmez Ama Evetçiler’un bazilari nedamet getiriy gibi ama tam da getırmiy gibi… Özur mi diliy, utaniy mi, yoksa, “O zaman içun en doğrisi buydi.” diyıp gene bize atarlaniy mi, tam anlaşilmay. Ama bi gazlari var ve çıkarmak istiyler. 

Şimdi hiç uzatmadan yekten söyliyrım; buların alayi, Ali Babacan’un kayuğina binmek içun limanda bekliy. Babacan, bir iki tane sol soslu liberal gemuk atsun, bular hemen sofraya çoreklenur. Tabii once ABD emperyaliziminden ve Avrupa sermayesinden ışık görmeleri lazimdur. “Bizım yeni atımız bu, artuk bu atı destekliyrık.” mesaji gelduğinde “Babacan bir demokrasi kahramanidır.” yazilari çoktan yazilmiş ve retweetlenmiştur. 

Karaya çikan tek hücreli canlidan beri, emperyalizt kapitalizimlan iş tutan bir özgürluk ve demokrasi hareketi olmamiştur. 

Neoliberalizim, demokrasi, küreselleşme, devletun küçülmesi ve gilobalizum gibi palavralari artuk köpeğun oğine atsan yemiy. Bularun ideolocileri Ruffles ve Doritos Tako paketi gibi; dişaridan bakinca şişkin, doli göriniy ama bi açaysın fooos, içi boş. 

(Yılmaz Okumuş)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı