Bal porsuğu (tabiatın atarlı abisi)

Fatih Göksu, bundan böyle öykülerinin yanı sıra tespitlerin havalarda uçuştuğu "bal porsuğu köşesiyle Ters Dergi sayfalarında olacak... Keyifli okumalar...


* Denizde adam, arkadaşını çağırıyo:
– Gelsene lan!
– Yok olum yüzme bilmiyom ben!
– Lan olum biz biliyoz da mı giriyoz gel işte! 

Sanki düğün pistinde çiftetelli oynamaya çağırıyo pzevenk!..  

* Çınar ağacının uzun yıllar yaşamasından dolayı ihtiyarlıkla anılması, yeni doğan bir çocuğa Sadullah isminin konulmasıyla aynı tezata eş değerdir.

Hasan İzzettin Dinamo: Yokuş aşağı hızla giden ve freni tutmayan bisiklet gibi isim. Tam İzzettin derken de taşın üstünden zıplıyo gibi lan!..

* Cep telefonu yokken hiç de güzel değildi hayatımız. Güzel olan, cep telefonu çıktıktan sonra direnip almamaktı telefonu. Sonra teslim olduk, aldık hepimiz. İnternet yokken de güzel değildi. İnternet kafelere gidip internete girmek güzeldi. Sonra teslim olduk, evlere soktuk interneti. Yetmedi internete cep telefonundan girmeye başladık. Alıştık hepsine… Biri olmasa diğerinin değeri düşüyo artık eski tarihli altın gibi. Üst üste aldığım iki “akıllı” telefon da “yarım akıllı” çıkınca uzun süredir internetli telefon kullanamıyorum ve kendimi acayip eksik ve ezik hissediyorum. Beni bi daha bi şeye, herhangi bi şeye alıştıranı direkt hırpalarım, bak şimdiden söylüyorum!

Kadınların “beni kullandı, kirletip bıraktı” muhabbetlerini hiç anlamıyorum. Sonuçta ikimiz de oradaydık. Benim seni kullandığım kadar sen de beni kullanmadın mı? İkimiz de terleyip (hatta ben daha çok terledim) kirlenmedik mi? E daha neyin peşindesin canım benim?

* Yav bu Çinliler 6000 km set yapıncaya kadar oralardan hiç mi Türk geçmemiş acaba lan! Yoksa geçseler hemen duvar inşaatının içine önce bir güzelce sçar, sonra da yıkmak için tahrip gücü yüksek nice akınlar düzenleyip duvarı bitirtmezlerdi Çinlilere.

* En gereksiz anlarda karşına çıkan engerekler tüketir yaşama sevincini. Ha engereğin karşına çıkması için gerekli an mı var dersen,  “yok” derim…

* Büyüyünce geğiriğini ağzından çıkarmayı öğreniyor ya insan, işte o zaman yitiriyor çocukluğunda burnundan çıkardığı gazoz geğiriklerinin gözlerinden akıttığı yaşları…

* Huzur: Sıcak yaz gecesinde içilen kahveden sonra cezvede kalan telvenin kokusudur…

* Jojoba, en az üç yüz otuz üç kadar erotik bence. Egzotizmi de cabası. Hatta Mirgün Cabas’ı.

* Lise zamanlarımda beden dersi olduğu günlerde alt aşortmanımı kumaş pantolonun altına giyip gitme şeklinde başlattığım ameleliğim, askere gidince (Edremit’te yaptım askerliği ben, ohh kebaptı valla, hatta bi gün komutan dedi ki…) ne diyodum la! Hah askerdeki çarşı izinlerinde deniz şortumu kot pantolonun altına giyme şeklinde devam etti. En fenası da, havlu götüremediğimiz için tam kurumayan şortun üstüne giymekti pantolonu…

* Takım elbise, kravatla bisiklet süren adam “kelebek” değildir de nedir? Bisikletin neyi temsil ettiği ise tartışma götürmez bir gerçekliktir!

* Feysbukta, instagramda falan paylaştığım her şeye bi anlam, bi gönderme yüklemeye çalışan arkadaşlarım! Valla bi şey yok lan! Her ske bi macun sürmeyin olum!

* Tam “derken?” deyip anladığı bi şeyi yarım soruya çevirip tekrar ettirme geyiği bitti derken, bu seferde “aynen” ski çıktı. Hala da devam ediyo. “Saat üç olmuş” diyorum, “aynen” diyo, “iyisin değil mi” diyorum “aynen” diyo, “sana mavi yakışıyo” diyorum, “aynen” diyo. Ne çok kullandınız arkadaş ya! Bi daha benim yanımda,  yöremde “aynen” diyen olursa dudaklarını çimdircem haberiniz olsun!

* “Çok amaçlı pikede şok indirim” diye bi ilan gördüm bi mağazanın camında. Kendi içinde belli bi ahengi tutturmuş bi ilan ve fakat bir pikeden en fazla ne kadar amaçsal işlev bekleyebiliriz ki? Ya altımıza sereriz ya da üstümüze. Göthümüze sokacak halimiz yok ya?

Bezelye ne lan! Bezelyeden yemek mi olur! Bırakın genetik bilimine hizmet etsin onlar!

* Bu yazıyı, ayağı takılıp da bi türlü düşemeyip süsecek gibi bi sekiz-on metre kambur koşan öküz başlı antiloplara armağan ediyorum.

* Haydin bakalım. Üstünüzü başınızı yırtmayın kankiloplar. ÖPERLER!!!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı