Sandığım kadar

Bunca süredir çabalayıp görmek istediğin neydi, onca çağrı netken sen nasıl da belirsizmiş illüzyonuna hapsettin kendini… Sanki belli değilmiş gibi.


Aslında hepsi ama hepsi sandığım kadar uzak olmayan bir geçmişte ve sanacağım kadar yakın olmayan bir uzaklıkta olmuşu. Ah yıllar nasıl bir geçişin, nasıl bir geçemeyişiniz var… Kendimi onun resimlerinde görürken, birlikte dinlediğimiz şarkıları eskilere sığdırırken aslında hepsi ne kadar eskimeyen bir eskideymiş… Zamanın mı oyunu bu? Zihnimin bir yanılsaması mı? Hepsi ama hepsi nasıl da son beş yıllık geçmişte olabildi… Bu kadar yoğunluk sanki bir paket halinde konsantre geldi de şimdi şimdi sindirerek ve seyrelterek yaşıyormuşum, nasıl da üzülmemek için üzüldüğüm her bir çaresizliği kendime bir form olarak benimsetmişim; tüm bunların uzantısında yaşarken ben nasıl da es geçtiğim oysa nasıl da içimde hep bir yerde yaşayanmış. 

Başka fotoğrafta gördüğü o şey beni benden iyi gördüğü o şey, ah insan kendine nasıl bu kadar uzak zaman nasıl bu kadar içkin ve kendine nasıl bu kadar hariç olabildin? Her bir oluru nasıl da olmaz yapmak hedefinde; bu kadar değersizliğe değdi mi peki? Sadece onu soruyorum… 

Bunca süredir çabalayıp görmek istediğin neydi, onca çağrı netken sen nasıl da belirsizmiş illüzyonuna hapsettin kendini… Sanki belli değilmiş gibi. Söylenenlerin izini bırakıp birkaç bilinçsiz formun peşine takıldın… Onca an ve zaman o kadar zamandır seni bekliyor ki… Korkma bu o kadar zamandan da bak nasıl da çok uzak olmayan geçmişlermiş onlar onların biraz ilerisi ve biraz erişi yalnızca yaşa ve gör ve artık görmen gerekeni gör… Kişilerin içini değil kişilerin haricinin de değil her şeyi bütün olmaklık halinde gör. 

Seni, beni, karşındakini, yaşantısını, yaşantısını gör; gör ve bak sonra tekrar gel konuşalım. 

Ne zaman istersen buradayım ve hangi zamanda istersen biliyorsun ki; artık net bir yanılsamada biliyorsun ki zaman hep olduğu anda sen ise hep sandığın zanlardasın.

Gel zamanında gel ve zamanına gel. İkirciklerinle değil olmaklığın ile tam şu zamanda şu anında bekliyorum seni.  

Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı