Dengenin 4 unsuru


Bana bu yola çık, dedi; ilk dediğinde hangi yol olduğunu o kadar kavrayamadım ki şaşıp kaldım. Yoldan çıktım, yol beni apayrı bambaşka yollara itti. Oysa ki ben kendimi itmiştim, en başından beri. 

İkinci kez bana bu yola çık demesinde ise sesi o kadar kısıktı ki, ne dedi duyamamıştım. Artık benimle doğrudan konuşmadan bir yerlere çıkarır, ben ise onun olduğunu bir yerlerden çıkarır olmuştum.

Artık ne o bana sesler çıkarır ne de ben ondan sesler işitir olmuştum. Seslerin bu kadar anlamsız kaldığını ancak ilk başta nasıl da sesle bana destek olması için çırpınıp durduğumu unutmuştum. Sesleri duymaya o kadar adapteydim ki, konuşanın o olduğunu anlayamayacak kadar arayışta idim, arayış ibaresi şaştı. Onu görebileceğim ne an varsa aramaya dalan dalgın zihnim ile, zaten çoktan bulmuş olan sükunet dolu kalbim arasında savrulur olmuştum.

Nasıl bir şey bilir misin bu hal? Sanki dört element içinde bir olmuştu hem bir kök hem ona can veren su hem o toprağı her an dağıtabilecek bir rüzgar hem de ortada hiçbir şey bırakmayana dek kasıp kavuran bir ateş. İşte bu ya onun beni dengeleme şekli tüm bu dört yön ile kendi merkezimde anlaşılmaz, hayranlık ve ürkütücü bir memnuniyet ile dengede kalmayı başarmıştım. 

Ne zaman bu dört elementi bir hissetsem içimde ne söz arar ne de ses çıkarır olmuştum, sadece yaşamak, sadece olmak böyle bir şey olmuştu…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı