O yarasayı yiyen Çinliye mektup


   O yarasayı yiyeceğine b.k yiyeydin e mi adi Çinli seni… Dünyanın başına öyle bir bela verdin ki… Ulan Çinli, milletin  üç kuruşluk neşesi vardı, birbirinin g.tüne Türk usulü parmak atıp neşelenen şu milleti sünepe İskoçya’lılara çevirdin yaa! Elense çekmeden güne başlamayan şu insanları Lordlar Kamarası’ndaki İngilizlere benzettin yaa! En küçük bir boka sevinip birbirimize sarılıyorduk, bitirdin lan bizi. Şu kurbancıları tahta ile pazarlık yaptırdın yaa.. 

   Nereye gitsek elimize birisi bişey döküyor, içinde ne var! Çiş mi var, benzin mi var, kuzu gibi uzatıyoruz elimizi; biri çakmak yaksa havaya uçacağız. Seksen çeşit alkol aldı bu vücut, ellerimizin derisi söküldü. Koduğumun Çinlisi seni! Hangi binaya “Selamün aleyküm” diyip girsek sanki Nazi subayları alnımıza silah dayar gibi ateş ölçme cihazını dayıyorlar. Bir de tik olmuş, bir pis bakıştır gidiyor. “Ben mi yaptım lan bu virüsü?” 

   Maske çıkar, maske tak, bunu dün mü takmıştım, seninki hangisi, yok o benim değil, yok o çocuğun… Eskiden bankaya maskeli hırsızlar girer, akşam haber  olurdu. Şimdi bankalara yüz tane maskeli giriyor, bir de ellerine  kolonya ikram ediyorlar. Bizi Mezdeke grubuna çevirdin, şerefsiz seni! Afrika’da su içmeye çalışan tedirgin ceylanlara döndük, arkamızı dönsek biri, sağımıza baksak biri götürecek hissiyatıyla dolaşır olduk. Öyle bir s..tin ki dünyayı, senin yüzünden milyonlarca zampara eve çakıldı, hamur işi yapıyor artık. Hormonları ters çalışmaya başladı. Bayii toplantısı ayağına ayda üç kere şehir dışına çıkan binlerce insan mağdur şu an. 

   Eskiden kafası bozulan yolda birini çevirip birini dövüyordu, şimdi sosyal mesafe yüzünden kendi kendine kavga eder oldu. Millete conta yaktırdın lan çekik göz! Bütün mantık ve akıl ve düşünce yapısını altüst ettin lan. Adam ormana temiz hava almaya maskeyle gidiyor artık. Kendi sokağında “yabancı kimse yok” diye maskesiz dolaşıyor, semt değiştirdiğinde maske takıyor. Diğeri maskeyi kulağına, öbürü koluna, beriki çenesini başka biri kafasına takıyor. Lan seni bizi ne hale getirdin şerefsiz. Yemeyeydin ipne, o gün o yarasayı… Senin yüzünden millet kıçını bir yere koysa birinden izin alıyor. Çük yiyeydin o yarasayı yiyeceğine pe.menk…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı