Kep giydik de biz mi atmadık!

Herkes baloda eğlenirken ben ameliyat sonrasındaki şişimi indirmek için yüzümde buz torbasıyla yatıyordum. Ha bu arada o komşuyu da hiç affetmedim!


Yabancı filmlerde belki de en kıskanarak izlediğim sahnedir. Özellikle de gençlik filmlerinde… Kürsüde bir öğretim görevlisi öğrencileri isim isim çağırmakta, gençler yanına gelip diplomasını almakta… En sonunda bütün öğrenciler aynı anda başlarındaki kepleri fırlatmakta… Sonrasında da arkadaşlarıyla eğlendikleri partiler…

Parti kısmını değil ama şu kep fırlattıkları bölümü hep içim giderek izliyorum. Çünkü benim hiç mezuniyet törenim olmadı. İlk ve ortaokulda çocuktuk daha. Bir şeyden haberimiz yoktu, zaten öyle törenler de olmuyordu. 80 dönemine denk geldiği için belki de… Lisede ise sadece bir otelde “çay” şeklinde gündüz eğlencesi düzenlenmişti. Ben de Sindrella gibi katıldım ama Sindrella’nın peri görmemiş hali şeklinde. Bir gün önce özenle gittiğim kuaförde, büyük ihtimalle beni hiç sevmeyen akrabam sayesinde “rezil bir saç kesimi”ne maruz kalarak. Sanki çok lazım gibi… “Okul saçı olacak işte, kısa” dediği için erkekten hallice ve hiçbir şekle sokamadığım saçlarımla gitmiştim, ağlaya ağlaya… Hâlâ affetmedim o akrabayı… Sesimi çıkaramadığım için kendimi de… Dolayısıyla kimsenin dikkatini çekmemek için bir köşede büzüldüğümü hatırlıyorum sadece o güne dair.

Sonra üniversiteden mezun olduğum sene dişim bana sürpriz yaptı. Mezuniyet balosundan birkaç gün önce yüzüm şişiverdi. O zamanki halimi yine beni çok seven (!) bir komşumuz yıllar sonra “Quasimado’ya benziyordun” diye keh keh gülerek tarif etmişti. Bütün yüzüm şişmişti ve sonrasında acilen ameliyat oldum. Herkes baloda eğlenirken ben ameliyat sonrasındaki şişimi indirmek için yüzümde buz torbasıyla yatıyordum. Ha bu arada o komşuyu da hiç affetmedim!

Şimdi, 40 küsur yaşında yazıldığım ikinci üniversiteden mezun oluyorum. Online çalışıp online sınava girdiğim bir okuldan mezuniyet, hiç de mezuniyet gibi hissettirmiyor zaten. Bu yaşımda, hele de pandemi varken, aile arasında bile kutlama yapamayacağım, biliyorum. Ama işte filmlerde izleyince içimin acımasına engel olamıyorum.

Ve ben, bütün bu duygularla instagram’da kepli fotoğraf filtresini bekliyorum:)))


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı