Hiçbir huyunuz yoksa huysuz damgası yersiniz!


  1. 1 HUY


    Manuel kullanımı yoktur, otomatik modda çalışır.  Beğenmediğiniz huyunuzu iade etmek maalesef mümkün değildir. Ancak muadili bir huyla değiştirebilirsiniz. Bu nedenle huy edinmeden önce ince eleyip, sık dokuyunuz. Ayrıca edindiğiniz huyun iyi ya da kötü olduğuna siz değil çevreniz karar verir. Arkadaş ortamında size artı puan kazandıran huylarınız, kız istemeye gittiğinizde elinizin boş dönmesine sebebiyet verebilir. Böylesi oynak özelliklerinden dolayı huy edinme daha da meşakkatli bir hale gelebilir. İçinde barındırdığı bunca paradoks nedeniyle huy edinmeyi tercih etmiyor olabilirsiniz. Eğer hiçbir huyunuz yoksa, o zaman da huysuz damgası yersiniz. O yüzden vakit geçirmeden birkaç huy sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Unutmayınız ki, çoğu insan huysuz damgası yememek için iyi kötü bir huy sahibi olur. Sonuçta hiç kimse sağda solda “huysuzun teki” diye anılmak istemez.

  2. 2 REENKARNASYON


    İnan / İnanma butonunu “İnan” konumuna getirdikten sonra ikinci levele geçebilirsiniz. Konum olarak Hatay, Mersin taraflarında bulunmanız tercih sebebi olacaktır. Reenkarnasyon gerçekleşleştikten sonra dikkat etmeniz gereken hususlara mutlaka riayet etmelisiniz. Daha beş yaşında veletken köy kahvesine “selamınaleyküm ağalar” diyerek dalmayın. Geride bıraktığınız eşiniz evlendi diye lastik sapanla vurmaya kalkışmayın. Önceki hayatınızda, Rusya’da diktatör olmuş olabilirsiniz, beş yaşında sular seller gibi Rusça konuşuyor da olabilirsiniz ama sakın ola ki Putin’in karşısına çıkıp, Rusya’nın gerçek diktatörü benim diyerekten diklenmeyin. Ortalığı durduk yere bulandırmayın. Adabınızla reenkarnasyonunuzu yaşayın. “Yok, ben illa ki reenkarnasyonu ispat edeceğim” takıntısıyla kendinizi boş yere helak etmeyin. Onun yerine millete “Sayısal’da altı tutturmaya inanıyorsanız, reenkarnasyona da inanacaksın kardeşim” deyip, geçin.

  3. 3 KAPI AĞZI MUHABBETİ


    Kapı ağzı muhabbeti, uzun süren akşam misafirliğinin üstüne çeklilen sentetik ciladır. Saatlerce boş konuşmalar ve geyik muhabbetlerinin sonunda önemli bilgilerin ifşa edildiği sürprizli finalleriyle adamı ters köşe yapar. Genellikle fazla uzatılmaması gereken can sıkıcı konular ve göndermeli borç harç hatırlatmaları kapı ağzı muhabbetlerinde araya özenle sıkıştırılır. Kasten lafı açılmayıp, o an akla gelmiş mumamelesi yapılan ve aslında hayati öneme haiz olup, önemsiz kamuflajına büründürülmüş mevzuların konuşulması için en uygun ortamı sunar. Bu tip sıkıntılarınız varsa kapı ağzı muhabbeti tam size göre demektir. Kapı ağzı muhabbeti evsahibi ve misafirler için ayrı ayrı uyulması gereken ritüellere haizdir. Ev sahibi iseniz, misafirleriniz çıkar çıkmaz, hemen kapıyı kapamayınız. Fakat ardına kadar da açmayınız. Kapının ayarı bozuk ve kendi kendine kapanıyorsa, bir ayağınızı takoz niyetine kullanarak, kapının yarım açık kalmasına özen gösteriniz. Unutmayınız ki, kapı ağzı muhabbetinin lezzeti kapının yarım açık olmasında saklıdır. Bir ayağınız kapı eşiğinde takoz vaazifesi görürken, bir eliniz de merdiven lambası düğmesinde olmalıdır. Eğer merdiven lambası sensörlü ise bir el havada asılı kalmak sureti ile ışığın her kapandığında, geri dönüşü olmayan geminin arkasından el sallar gibi elinizi karanlığa doğru sallamalısınız. Misafirseniz montunuzu ve ayakkabınızı hemen giymeyiniz. Bu pozisyonda önerilen kullanım şekli, ayakkabılarınızı giymeden topuklarına basar halde olmanızdır. Montunuzun sadece bir tarafına kolunuzu sokmanız ve henüz topuklarına bastığınız ayakkabılarınızın tekini giyiyormuş gibi yaparken, diğer elinizle duvardan destek alıp, yarım eğik vaziyette durmanızdır. Bazen kapı ağzı muhabbetinin master misafirlik süresinden daha uzun sürdüğü konunun uzmanları olan profesyonel kapı komşusu meslek birlikleri tarafından gözlemlenmiştir. Uzun süren kapı ağzı muhabbetlerinin istenmeyen vahim sonuçlara sebebiyet verdiği vakidir. Özellikle asansör kapısının da yarım açık tutularak uzatılan, kapı ağzı muhabbeti esnasında merdiven boşluğundan yankılanan “Asansör kapısını kim tutuyo uleeeyn!” bağrışını dikkate almanızı hararetle tavsiye ederiz.

Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı