Her şeyin kullanma kılavuzu (2)


AŞK

Aşkı çalıştırmadan önce elektrik alıp almadığınızı kontrol edin. Elektrik alıyorsanız önce test modunda çalıştırın. Tesisatta kaçamak varsa acilen tüm sigortaları indirin, mümkünse ana şalteri kapatın. Yoksa aşk seni de yakar, evini de yakar, dünyayı da yakar.  Prize fiş değil çiçek pazarından aldığınız sarı laleleri takın. Aşk için kıvam önemlidir. Uzun süre kullanmak istiyorsanız kıvamı aşkitomlarla, bebeşimlerle cıvıklaştırmayın. Aksi takdirde civatalar gevşer, kayışlar mayışır, ilişki çok yakmaya başlar.

Aşkı asla derin dondurucuda bekletmeyin. Mümkün mertebe oda sıcaklığında muhafaza edin. Bozulduğunda yaşam koçlarına, ilişki uzmanlarına başvurmayın. Paranıza yazık. 

Garanti süresi nikah masasına oturduğunuzda biter.

LIKE

İnsanı hem mutlu, hem de  sinir eden bir üründür. Eğer günlük paylaşımlarınıza yağmur gibi “like” akmıyorsa bir tesisatçı çağırın. Paylaşımlarınız eskimiş, bayatlamış, gevşemiş, kireçlenmiş olabilir. Bu tip durumlarda siz de likelarınızı hoyratça harcamayın. Kötü günler için bir kenara az biraz like atın.     

Sınırsız sayıda like kullanma konforunuza güvenip olup olmadık her paylaşıma fütursuzca kullanmayın. İlerde tek bir like bile çok değerli olacak. Bugünlerde hovardaca harcadığınız likeların hesabını gelecekte torunlarınız sizden soracaktır. “Dede, vakti zamanında sudan ucuzken niye beş on milyon like kapatmadın?” diye başınızın etini yemeye başladıklarında kafanızı duvarlara vurursunuz. 

Eş, dost, akraba paylaşımlarıma niye like atmıyor diye triplere girmeyin. Mevzuya ayık olun. Millet çaktırmadan like stokluyor, bizden söylemesi.

HAYAT

Açma kapama düğmesi tek kullanımlıktır. Paket içinde her türlü duygu standart donanım olarak sunulur. Hüzün, sevinç, gözyaşı, hırs ,tutku, kıskançlık, ihtiras, inat, ego kullanıma başladıktan sonra otomatik olarak aktifleşir. Güncellemelerle yeni duyguları hayata indirebilirsiniz. Dost kazığı yediğinizde “Güvensizlik”, yaralı  bir yavru kedi size mırıldadığında “Merhamet” gibi duyguları uygulamalar klasörünüze yükleyebilirsiniz. Uzun bir hayat yaşamak istiyorsanız yediğinize içtiğinize, balkondan düşen saksıya, yerden seken kurşuna dikkat ediniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı