Buğra Gülsoy’dan Kıyamet sürprizi!


Buğra Gülsoy sevenlerine sürpriz yaparak, İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanan Birinci Kıyamet ve İkinci Kıyamet romanlarını Kıyamet adlı özel baskıda bir araya getirdi. Sınırlı sayıda basılan ve tamamı imzalı olarak satışa sunulan özel baskının finali ise Gülsoy’un sesinden okurlara ulaşıyor. Türkiye’de ilk kez yapılan bu sürpriz uygulamayla okurlar, kitapta yer alan QR kodunu okutarak romanın sonunu Buğra Gülsoy’un sesinden dinleyebiliyorlar.

Oyuncu, tiyatro yazarı, senarist ve yönetmen Buğra Gülsoy’un, Birinci Kıyamet ve İkinci Kıyamet adlı romanlarını birleştirdiği Kıyamet romanının özel baskısı İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı. Sınırlı sayıda satışa sunulan özel baskının tamamını imzalayan Gülsoy bununla da kalmadı ve romanın finalini okurlar için seslendirdi. Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiği özel baskıyı alan okurlar, kitapta yer alan QR kodunu okutarak romanın finalini oyuncunun sesinden dinleyebiliyorlar.

Buğra Gülsoy, Kıyamet’te; Mekteb-i Sultani’nin, bugünkü adıyla Galatasaray Lisesi’nin öğrencilerinden biri olan, ilk Türk boksör Sabri Mahir’in İstanbul’dan Nazi Almanyası’na uzanan yaşam hikâyesini anlatıyor. Gülsoy’un, Türkiye ve dünyayı etkileyen Sabri Mahir’in gerçek hayat hikâyesinden esinlenerek yazdığı roman, 1900’lü yılların ilk çeyreğini içine alan, aşkın ve savaşın tanıklığında geçen insan hikâyelerine odaklanıyor. Sabri Mahir’in Tevfik Fikret, Sakallı Celal, Marlene Dietrich, Bertolt Brecht ve Vladimir Nabokov’la birlikte geçmiş hayatı boyunca şehirler, ülkeler, kıtalar değişiyor, insanlar değişiyor. Değişmeyen tek şey ise, sürekli beklenen o “kıyamet” oluyor…

Buğra Gülsoy’un Birinci Kıyamet ve İkinci Kıyamet romanlarını bir arada sunan Kıyamet başlıklı özel baskı, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde.

Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı