Bir ölçek acındırma, bir çorba kaşığı duygu sömürüsü…


  1. 1 BAHANE


    Karşınızdakinin saflık derecesine göre bahanenize inandırıcılık katınız. Artan inandırıcılık malzemesini bir sonraki bahanenizde kullanmak üzere buzdolabı poşetine koyup, derin dondurucuda saklayınız, israfa gerek yok. Bahanenizi kolay yutturabilmek için içine bir ölçek acındırma, bir çorba kaşığı duygu sömürüsü eklemenizi ya da duruma göre “sistem gitti” tarzı egzotik soslarla tatlandırmanızı tavsiye ederiz. Özenle uydurduğunuz bahanenizi servis ederken sırıtmamaya azami derecede dikkat ediniz. Aksi takdirde bahanenizi yiyen kişide hazımsızlığa bağlı kıl dönmesine sebebiyet verebilir. Ancak siz sırıtırken karşınızdaki de size sırıtıyorsa ortada bir sorun yok demektir, oyna devam.

  2. 2 TAKİPÇİ


    SGK’ya tabi değildir. Sigorta, yol, yemek gibi masrafları yoktur. Buna karşın her an takibi bırakma riski vardır. Bu sebeple takipçinizi boş bırakmamanızı öneririz. Ara ara dikiz aynasından bir taksi şoförü titizliğinde takipçinizi kesin. Düzgün oturuyor mu, frikik veriyor mu, falsosu var mı yok mu anlık olarak tespit ediniz. Her şey yolunda görünse bile takipçiniz İnsta’da gezi fotolarınızı beğenmiyor, storylerinizi takdir etmiyor, tweetlerinize madalya takmıyor olabilir. Bunlar iyiye delalet değildir. Ortada vahim sorunlar var demektir. Paylaşımlar conta da yakıyor olabilir, yağ da kaçırıyor olabilir. Eğer önlem almazsanız sosyal medya hesaplarınız fazla takipçi yakmaya başlar. Bu tip durumlarda önceden terk ettiğiniz aile, komşu gruplarına acilen geri dönüp “Sabahlarınız hayırlı olsun… İyi ki doğdun Remziye teyze” temalı paylaşımlar yapmanızı öneririz.

  3. 3 İLHAM AYISI


    İlham meleğinin muadilidir. İlham ayısı, ilham meleği kadar naif olmayıp beklenmedik yan etkiler gösterebilir. İlham ayısının da ilham meleği gibi ne zaman geleceği belli olmaz. Ancak geldiği zaman da adamı ilham manyağı yapar. Yetişkin bir ilham ayısı herhangi bir yaratıcıya en az üç sezon yetecek kadar ilham, heyecan, coşku ve korku verebilir. Telif avcıları ve sansür takıntısı olanlar  yüzünden nesli tükenmekte olan ilham ayılarını doğal ortamlarından koparmayınız, fındık fıstık atmayınız, evcilleştirmeye kalkışmayınız. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı