Kaan Sekban’dan gösterilerini aratmayan kitap: Tebrikler Kovuldunuz


Sahnelerin eğlenceli yüzü, eski beyaz yakalı Kaan Sekban, gösterilerini aratmayan lezzetli ve muzip kitabı Tebrikler Kovuldunuz’da beyaz yakalılıktan komedyenliğe geçişinin samimi ve eğlenceli hikâyesiyle okurlara bol kahkaha vaat ediyor. İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanan otobiyografik kitabında Sekban, hayallere koşarken ödenen bedelleri arka fonuna alıyor ve çok sevilen mizahi üslubuyla plaza deneyimini, gemileri yakıp istifa edişini, ilk talk-show’unu ve ilk sahne deneyimini okurlarla paylaşıyor.

Üniversite yıllarında değişik öğrenci kulüplerinde faaliyet gösterir Kaan Sekban, başkan bile olur bu kulüplerde. Sonra, takım elbisenin dayanılmaz cazibesine koyamayıp bir bankanın çağrı merkezinin kapısından içeri atıverir. Bu dünyada aldığı ilk ödül, gofret ve meyve suyudur. Neşeli, eğlenceli bir çocuktur ama bankalarda işler böyle yürümez, çok sonra fark eder bunu. Biraz flörtöz, yırtık, arsız ve hırslı olmalıdır. Bütün bunlar bir yana, ilkgençlik yıllarından beri bir hayali vardır: oyuncu olmak. Bankadan biriktirdiği parasıyla Los Angeles’a oyunculuk eğitimi almaya gider. Tam bir “Oscar heykelciği” avcısıdır. Türkiye’ye döner, bir müzikalde oynar sadece. Ona hiç iş bulamayan başarısız bir menajerle çalışır… Anlar ki, bu piyasada ona ekmek yoktur. Sonra bir gün, Facebook’a canlı yayın özelliği geldiğini görür. Bir-iki akşam arkadaşlarına ev yapımı talk-show yapar, beğenilir: “Kaan Sekban’la Saçmalar” Sonra daha büyük bir kitleye ulaşır, zamanla, yavaş yavaş…

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra beyaz yakalı hayata veda ederek sahneye adım atan Kaan Sekban Tebrikler Kovuldunuz’da, hem beyaz yakalı dünyasından komedyenliğe uzanan serüvenini hem de plaza hayatının perde arkasını anlatıyor. Sekban’ın çok satan ve yayımlandığı yıl, Yılın En İyi İK-Yönetim-Liderlik Kitabı ödülünü kazanan otobiyografik kitabı Tebrikler Kovuldunuz, yeni kapak tasarımı ve İnkılâp Kitabevi etiketli yeni baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor. Sekban, İnkılâp Kitabevi’nden çıkacak yeni kitabının hazırlıklarını da sürdürüyor.

Gofret ve meyve suyuyla başlayıp Yılın En İyi Stand-Up Sanatçısı’na uzanan ödüller yolculuğu hızla devam eden Kaan Sekban’ın eğlenceli kitabı Tebrikler Kovuldunuz, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı