Huzurunuzu iyi muhafaza edin; kaçan huzuru tekrar bulmak çok zordur


ÖZGEÇMİŞ

Çok fazla geçmişe gitmeyin. Doğum tarihinden öteye geçmeyin. Patlak prezervatifden söz açmayın. Üçkağıtcı dayınızı, ruh hastası halanızı, fırıldak kayınçonuzu özgeçmişinize yazmayın, gerek de yok zaten. Altılı oynamak, burun karıştırmak, boş boş oturmak, dedikodu ortamlarında bulunmak gibi hoşunuza giden etkinlikleri hobileriniz arasında sıralamayın. Eğitim bölümüne mutlaka bir master derecesi yazın. Böyle bir dereceniz yoksa, masterchef yazsanız da olur. Diploma yerine evdeki dipfirizin markasını yazmanızı öneririz. Böylece tercih edilme şansınız daha da yükselir. Bildiğiniz yabancı dilleri özgeçmişinize yazmayın. Onun yerine bilmediğiniz yabancı dilleri yazın. Dünyada konuşulan yaklaşık 7 bin yabancı dil var. Yaz yaz bitmez. Özgeçmişiniz dolu dolu gözükür. Unutmayın, ters algı her zaman iş görür.

DÜZ DÜNYA

Düz Dünya fanları için dizayn edilmiştir. Dağ, dere, tepe, rampa, şarampol, ağaç gibi zararlı katkı maddeleri içermez. Hiçbir pürüzü yoktur. Dümdüz, tertemiz, kılçıksız flato gibidir. İtina ile silinmiş, komple zımparalanmıştır. Zeminine bal dök yala. Dünyanızın dümdüz olmasından mütevellit istediğiniz yere havaalanı yapabilirsiniz. Tünel kazmak, viyadük yapmak gibi masraflı işlerden kurtulursunuz. Düz dünyanız engebeli, yamuk yumuk olmamasından mütevellit sınır problemleri de yaşamazsınız. Proje aşamasında milimetrik yatay ve dikey konumlarda ölçeklendirilmiştir. Cetveli al, sınırı çiz, o derece. Köylük yerlerde sınır anlaşmazlıklarından dolayı silahlı kavgalar çıkmaz. Düz dünyanızın zeminine ahşap parke, laminat, fayans gibi zemin elemanlarını rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Altı ısı ve ses yalıtımlıdır. Paslanmaya, mıcır ve astreoit hasarlarına karşı komple ziftlenmiştir. Düz dünyada yerleşime dikkat ediniz. Şahane uzay manzarası var diye düz dünyanın kenarına yığılmayınız. Yığılma sonucu ağırlık kenarlara biner, düz dünyanızın dengesi bozulur, ters taklaya gelirsiniz. Düz dünyanın sonundaki sarı çizgileri geçmeyiniz, korkuluklardan sarkmayınız. Aksi takdirde uzay boşluğuna düşer, soğuk ve kara deliklerde kaybolursunuz.

HUZUR

Çok hassas bir üründür. Taşımada, kurulumda ve kullanımda özensiz davranışlar huzuru anında kaçarır. Çalıştırmadan önce bağlantılarını dikkatlice kontrol edin. Giriş ve çıkışlarını özel alaşımlı kelepçelerle iyice sıktığınızdan emin olun. En ufak sızmada huzurun asidi kaçar, tatsız tutsuz şekerli suya dönüşür. Huzurun kaçması tehlike arz eder. Cinnet getirme, cam çerçeve kırma, çırılçıplak sokaklarda bağırarak koşmak gibi vahim sonuçlar doğurabilir. Yapay, çakma, ikinci el huzur kullanmayın, rezil olursunuz. Huzurunuzu iyi muhafaza edin; kaçan huzuru tekrar bulmak çok zordur. Tüm dünyayı dolaşmanız gerekebilir. Yine de huzur bulamazsanız, Kalamış’a gidin. Münir Nurettin Selçuk’u dinleyin, Timur Selçuk’a selam gönderin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı