Fantastik kurgu ‘EON Sonsuzluk Piramidi’ şimdi dijitalde


“Carlos Dyler” mahlası ile 2014 yılında İconinn yayın evi tarafından basılan “EON Sonsuzluk Piramidi” adlı fantastik kurguyu kaleme alarak edebiyat dünyasına giriş yapan Ozan Diler, yayınevi ile yollarını ayırdıktan sonra kitabını dijital ortamda bireysel olarak yayınlama kararı aldı.

“EON Sonsuzluk Piramidi”

Yıllar boyu, dünyanın değişik coğrafyalarında farklı büyüler, öğretiler, iblisler ve cadılarla karşılaştı. Kadim dünyanın gizemlerine hakim olurken, sadece insan, hayvan ve bitkilerin yaşadığı zannedilen dünyada; iblislerin, dokunulmazların ve Tanrısal varlıkların da olduğunu ama sadece eğitimli gözler tarafından fark edildiklerini öğrendi. İyilik ve kötülük bir terazinin kefelerine konulmuş, esen rüzgara göre, bazen biri bazen diğeri üste çıkıyor gibiydi. Ama şunu anladı ki, insanoğlu var olduğundan beri süren bu savaş asla bitmeyecekti. Dünya üzerinde tek insan kalana kadar devam edecek, o tek insana sahip olmak için hala birbirlerini çiğneyen iblisler olacaktı. Tanrı’nın, insanı mı yoksa iblisleri mi sınadığını ise bilmiyordu. Çünkü görünen kısmıyla bu savaşın tarafları insanlar ve iblisler değil, insanlara sahip olmak için çabalayan iblisler ve bu amaçlarını gerçekleştirememeleri için oradan oraya koşan “ölümsüzlerdi”.

Bir Tapınak Şövalyesi olarak başladığı yolculuğa, kalelerde, savaş meydanlarında ve ihtişamlı şatolarda devam edip günü geldiğinde ölecekken, bir insanın omuzlarına yüklenebilecek en büyük yükü yani “ölümsüzlüğü” kabullenip, iblisleri avlamak için dünyanın her yerinde dolaşan bir adamın, Jack Molay’ın hikayesi.

Jack, tanrının buyruklarını uygulamak üzerine kurulu bir sistemin içindeyken finalde bir karar veriyor; bu kararı tanrının iradesine devam mı yoksa tanrının iradesinden çıkmak mı? Yanıtı bu ilk kitapta.

Ozan Diler, çatısını Jack Molay adındaki kurgu kahramanın üzerine inşa ettiği roman serisinin ikinci kitabını da bu yıl içinde bitirmeyi planlıyor. Yazarın, Eon / Jack Molay serisinin dışında, yazım aşamasında olan iki ayrı romanı bulunuyor.

Ozan Diler kimdir?
1970 yılında İstanbul, Fatih’te doğdu. Anneannesinden dinlediği masalların büyülü atmosferinde gezinirken, kendi yarattığı dünyalarda istediği macerayı yaşayabileceğini keşfetti. Eli kalem tutmaya başladığından beri şiirler, küçük hikayeler ve fantastik öyküler yazıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı