Göz alıcı çizimlerle: Bizim Evde


Göz alıcı çizimler eşliğinde, çocuklara saymanın parmaklarla sınırlı olmadığını gösteren “Bizim Evde”, Koç Üniversitesi Çocuk’ta
(KÜ Çocuk) yayımlandı. Yazar Isabel Minhós Martins ile illüstratör Madalena Matoso’nun işbirliğinden ortaya çıkan “Bizim Evde”yi Portekizce aslından Sevcan Şahin çevirdi.

Bizim Evde, yazar Isabel Minhós Martins ile illüstratör Madalena Matoso’nun işbirliğinden ortaya çıkmış sıra dışı bir çalışma. Göz alıcı renklerdeki çizimler eşliğinde, saymanın vücutta yalnızca parmaklarla sınırlı olmadığını gösteren eğlenceli bir kitap. Çocuklarla birlikte interaktif bir okumaya da imkân veren Bizim Evde’yi Sevcan Şahin, Portekizce aslından çevirdi.

Evimize hoş geldin! Bizim evde ben varım, ailem var, köpek var. Ve bazen daha çok aile ve arkadaşlar da gelir. Tek bir çatı altında göbekler, burunlar, dişler, tırnaklar, eller ve çok daha fazlası! Sayılması gereken çok şey var. Haydi, içeri gel ve bize katıl. Bakalım hepsini sayabilecek misin?

Isabel Minhós Martins ve Madalena Matoso ikilisinin Türkçede KÜ Çocuk tarafından yayımlanan diğer kitapları: Ben Dünyaya Geldiğimde ve Kaybolunca Nereye Gideriz?


0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir