Yönetici ve site sakinleri

Öylece bırakıp gitmezlermiş. Hile yaparlar, seçilemezlerse site sakinlerinin canına okurlarmış, hayatı hepimize dar ederlermiş. Yok öyle yağma.


“İnanılmaz vallahi inanılmaz. Adamlar, bir arabalık yer açabilmek için ıhlamuru kesiyorlar. En fazla bir araba alır ya… Deli bunlar, o kokusu, o nefis yapraklarına nasıl kıyarlar. Deliricem. Bunları konuşmak için topladım sizleri.” dedi.

“Bir gittim, toprağı alt üst etmişler, köklere kazma balta girişiyorlar. Kapıcılara hayırdır, ne yapıyorsunuz dedim. Abla görüyorsun, burayı genişleticez. Biliyorsun biz emir kuluyuz demez mi bi de gevşek gevşek. Bize niye kimse sormuyor dedim, ben otopark mı istiyorum, ağacımı mı istiyorum sorsalar ya. Referandum yapsalardı. Abla biz de böyle olmaz dedik ama ne yapalım? dediler. 

“Ben yöneticiyi bulup, soracağım beton mu yiyeceğiz? Böyle cahillik olmaz. Siz de bir arasanız, hesap sorsanız. Biliyorum Mehmet Bey, üç araba var sizde ama…” dedi öfkeyle. 

“Geçen sene de öbür ıhlamuru kestiler. Çıktım camdan dışarı. Kesmeyin günah di mi dedim. Durdular. Öyle bekledim. Elimde de telefon. Çekip bir yerde yayınlayacağım diye korktu ağaç düşmanları. Sabaha kadar duramam ya, içeri girmemle, yine başladılar elektrikli testereyle kesmeye. Sinsiler… Bir baktım dımdızlak kalmış o güzelim ağaç. Ya ben mevsimleri onunla karşılıyordum. İlk yaprağı ne zaman filizleniyor, ne zaman yapraklarını döküyor gözyaşları gibi. Kahvemi içerken pencerede onunla hemhal oluyordum. Çat diye kesiverdiler. Hiç mi diyeceğiniz yok?” deyip, başını önüne eğdi.

“Bir de şu kapıcı konusu var. Yapılan tüm hileyi hurdayı, yolsuzlukları biliyormuş. O yüzden kovamıyormuş yönetici onu. Ethem Efendi de, onu kolluyor diye, hep o yönetici seçilsin istiyor. Al birini vur ötekine. Her fırsatta para üstü tırtıklasın. Doğru dürüst temizlik yaptığı da yok. Merdivenlerin görünen kısmına deterjanla, fırçayı koyuyor, siliyor sanıyoruz. Gelecek ay yönetim kurulunda değiştirmezsek yöneticiyi, daha çooook dolandırırlar bizi, daha çok ıhlamurumuz kesilir, bahçe betona döner. Nasıl yani? Başka birisi gelip, daha kötü şeyler yapar diye korkarak bunlara mahkum mu kalalım? Tamam Selin Hanım, siz gelecek ay yazlıktasınız ama hiç mi uğrayamazsınız seçim zamanı?” dedi ağlamaklı.

“Güvenlik sorunu da cabası. Yabancılar elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar siteye. Satıcısı, dilencisi… Parmaklıklardan atlayan geliyor. Geçen gün bir çocuğun bisikleti çalınmış, soruyorsun kameralar çalışmıyormuş meğerse. Biraz üzerine gidince siz düzeni bozmaya mı çalışıyorsunuz, nasıl site sakinisiniz, yoksa sitemizde hain mi besliyoruz? demezler mi? Anlatsanıza Şermin hanım bisikleti?” Baktı, yalvarmaklı…  

“Komplo teorilerinin biri bin para. Adamlar, aşiretmiş. Mafyaymış. Öylece bırakıp gitmezlermiş. Hile yaparlar, seçilemezlerse site sakinlerinin canına okurlarmış, hayatı hepimize dar ederlermiş. Yok öyle yağma. Kimse kimseye bişey yapamaz. Dağ başı mı burası? Bizim yerimiz yurdumuz. Nasıl inanıyorsunuz böyle şeylere… Siz ne diyorsunuz Şahin Bey?” dedi. 

Ben bilmem der gibi kaşlarımı kaldırdım, -sakin-ce oturmaya devam ettim.    


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı