Mersin’de mizah ve karikatür coşkusu


Mersin 2. Mizah Günleri 2-4 Haziran tarihleri arasında büyük bir coşkuyla gerçekleşti. İçel Sanat Kulübü’nün düzenlediği etkinlikte bu yıl “Adalet” teması ön plandaydı. Etkinliğe Ters Dergi çizerleri Gürcan Özkan, Cemil Cahit Yavuz, Mümin Durmaz ve Behzat Taş’ın yanı sıra oyuncu, yönetmen Müfit Can Saçıntı da katıldı. Saçıntının tek kişilik gösterisi “İtiraz Ediyorum” Mersinli izleyicilerin büyük ilgisiyle karşılandı. Karikatürcüler Derneği’nin katkısıyla düzenlenen Adalet konulu uluslararası karikatür seçkisi büyük ilgi gördü. Mizah Günleri kapsamında Mersinli çizer Murat Acerin mini sergisi de izleyiciyle buluştu.

Etkinliklerde Cemil Cahit Yavuz ODTÜ Kolejinde, Behzat Taş ise Gelecek Koleji‘nde öğrencilerle karikatür atölyesi düzenlediler. Cemil Cahit Yavuz Leke Oyunları atölyesinde her yaştan okurla bir araya geldi. İçel Sanat Kulübü üyelerinin katılımıyla gerçekleşen söyleşide tecrübeli çizerler Gürcan Özkan ve Mümin Durmaz mizah hakkında ve geçmiş deneyimleri ışığında soruları yanıtladılar. Çizerler ayrıca içinde işlerinin yer aldığı Ters Dergi sayılarını imzaladılar. Etkinliklerde flamenko gitaristi Burak Altuni’nin dinletisi ise izleyenleri büyüledi.

İçel Sanat Kulübü yöneticileri bir şehrin kültürel dokusunu zenginleştirmek için yıllardır kayda değer çabalar sergiliyorlar. Mersin 2. Mizah Günleri şenlikli yapısıyla  şehrin simgesel kültürel etkinliklerinden biri olmaya aday. Mersin halkının misafirperver ve dostça yaklaşımı ve İçel Sanat Kulübü’nün sanata değer veren üyeleri gelecek için umutlarımızı taze tutuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı