Bu sergideki her şey yenebiliyor


Türkiye’de ilk kez Metropol İstanbul’da sergilenen dünyaca ünlü balon müzesinin ardından bu kez Yenilebilir Eserler Sergisi ziyaretçilerle buluştu. Sergi 20 Kasım tarihine kadar Metropol İstanbul’da görülebilecek.

Metropol İstanbul’da bu kez gastronomi dünyasının en prestijli yarışması IKA Culinary Olympics’e katılarak ülkemize birçok kategoride kazandıkları madalyalarla dönen Türk Gastronomi Derneği Takımı’nın ödüllü eserleri ziyaretçilerle buluştu. Dünyanın en önemli aşçılık yarışmalarından olan İKA Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na katılan ve birçok kategoride madalyayla dönen Gastronomi Derneği pasta şefleri, şeker hamuruyla hazırladıkları heykellerin yer aldığı ’Yenilebilir Heykeller’ sergisiyle Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle bir araya geldi.

Şeker hamuruyla hazırlanan ve çocukluğumuzun unutulmaz kahramanlarının yanı sıra en küçüğü 60 santim yüksekliğine sahip bir çok konsept heykellerden oluşan sergi, çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgi odağı olmayı başardı. Yenebilir eserler sergisinde Red Kitt’ten Michelangelo’nun Davut Heykeli’ne Muppet Show karakterinden mini heykel uyarlamalarına kadar birbirinden renkli ve lezzetli parçalar yer aldı. Bu yıl, dünyanın en prestijli gastronomi yarışmalarından biri olan ve dört yılda bir düzenlenen IKA Culinary Olympics (Dünya Aşçılık Olimpiyatları)’e Türkiye’den katılarak yarışmadan birçok dalda aldıkları ödülle ülkemize dönen Gastronomi Derneği şeflerinin ödüllü eserleri, Yenilebilir Heykeller’ sergisi adıyla Metropol İstanbul Cinematica avlusunda sergilenmeye başlandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı