TNK’den ‘Manik Depresif’ albüm


Müzik dünyasının başarılı gruplarından TNK, Manik Depresif adlı albümlerini bugün Sony Music Türkiye etiketiyle beğeniye sundu. Farklı zamanlarda bestelenmiş şarkılardan oluşan bu albümde özgün ve evrensel standartlarda bir sound arayışı özellikle dikkat çekiyor. Albümün kayıt aşaması, pandemi dönemi nedeniyle grup elemanlarının bireysel kayıt imkanlarıyla online olarak tamamlanmış olması açısından önemli bir özelliğe sahip. TNK, grup içindeki değişiklikler nedeniyle bu albümde bas gitarda Safa Yasak ve gitarlarda Onur Işıklı ile çalıştı. Ozan Tügen (klavye) ve Can Yetkin (gitar) de enstrümanlarıyla albüme önemli katkılarda bulundular. Tüm mix ve masteringler ise grubun daha önceki albümlerinde de adını gördüğümüz Barış Yetkin’e ait. Kapak tasarımında; Tuğçe Arıöz’ün tasarladığı harika dünyayı Gence Arslan’ın son dokunuşları tamamlıyor.

TNK’den Neşet Ertaş yorumu “Neredesin Sen”

“Manik Depresif” ismi, albümde bulunan 12 parçada anlatılan uç duygusal çeşitliliği ifade ediyor. Grup; albümü, “saplantılı aşk”, “özlem”, “öfke” gibi duygulardan politik eleştirilere kadar uzanan geniş bir yelpazede anlatılan bir hikaye bütünü olarak özetliyor. Bu albümde, 2005 yılından, TNK’nin ilk göz ağrısı “Sıra Bizde” EP’sinden 2 parçanın yeni yorumu ve bir de Neşet Ertaş “Neredesin Sen” yorumu da bulunuyor.

TNK’nin deneysel ruhunun diğer albümlere göre daha açık bir şekilde hissedildiği Manik Depresif albümü tüm dijital platformlarda yayında.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı