Oğuz Turhan Balcıoğlu yazıyor: Karikatür ve mizah dünyasından son haberler

Ters Dergi kadrosuna yeni bir isim katıldı: Sevgili Oğuz Turhan Balcıoğlu, çizgi ve mizah dünyasının nabzını tutacak ve okurlarıyla paylaşacak. Hoş geldin diyoruz!


89
14 Paylaşım, 89 Beğeni

Bir süredir maceralarını instagramda takip ettiğimiz Miki Fahri artık YouTube’da. Miki Fahri müjdeyi şu cümlelerle verdi: “Arkadaşlar, YouTube’ın duvarında ufak bir delik tespit ettim, ordan içeri girmek üzereyim.”

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. Yetişkinler kategorisinde birinciliği Almanya’dan Valeriu Kurtu kazandı. Türkiye’den Sait Munzur ikinci oldu. İngiltere’den Ross Thomson ve Bulgaristan’dan Ivailo Tsvetkov ise üçüncülük ödülünü paylaştılar. Sait Munzur arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

1. Ulusal Royal Garden Beach Hotel karikatür yarışması sonuçlandı. Birinci Ömer Çam, ikinci Seyit Saatçi, üçüncü Mehmet Zeber oldu. Başarı ödüllerine ise Aşkın Ayrancıoğlu, Halit Kurtulmuş, Şener Tosun layık görüldü. Yarışmada İlker Mansuroğlu da Deniz Som özel ödülünü kazandı. 

“Atatürk’le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!” (Levent Kırca, 28 Eylül 1950-12 Ekim 2015)

13 Ekim 2019 tarihinde yitirdiğimiz çizer Soner Tuna’yı ölüm yıl dönümünde çizgileriyle anıyoruz. https://www.karikaturculerdernegi.com/karikaturculerimiz/soner-tuna/

Aylık dijital mizah dergisi Tarama Ucu’nun çıkış tarihi kesinleşmedi. Mizah dünyasına yeni bir soluk getirmesi beklenen dergi zengin kadrosuyla göz dolduruyor.

Değerli çizer Hasan Seçkin’in dizeleri: “Hesapsız kitapsızdır yoksul yüreğim / Kavga edemem sevdiklerimle, gülüm / Kavgam, her daim kendi kendimledir / ve her kavgada kırılıp da dökülürüm / Bundandır, bu denli derbederliğim / Bundandır, diri diri çokça öldüğüm!”

”Filistin Yalnız Değildir” Uluslararası Karikatür Yarışması’na 5 Aralık 2020 tarihine kadar eser gönderebilirsiniz. Bilgi için www.irancartoon.com

BİZDEN HABERLER

Ters Dergi ekibi YouTube içerikleri üretmeye hazırlanıyor. Dergimizin bilirkişisi ve akil adamlarından Sait Oktay’ın çizer Erkin Ergin’le çizgi dünyası üstüne sohbetleri yakında Ters Dergi YouTube kanalında…

Şair Arkadaş Zekai Özger’in yaşamından bir kesit çizgi öykü haline geliyor. Özge Yurttaş’ın senaryosunu Ali Doğanlı çiziyor. Eli kulağında!

Arkadaşımız Necmi Yalçın, onca yoğunluğu arasında Börklüce Mustafa çizgi romanını hazırlıyor. Şeyh Bedrettin’in öğrencisi ve Anadolu isyan ateşinin simgelerinden Börklüce’nin senaryosu yazar Mehmet Şenol’a ait. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

YouTube kanalımızda okurlarla sohbet eden arkadaşımız Alper Ocak’ın konuğu kardeşi Alpay Ocak olacak. Denizcilik maceralarıyla dergiyi şenlendiren Alpay, korsan maceralarının çizmediği bölümlerini bu sohbette anlatacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
14 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı