İstanbul Modern’den ücretsiz günler


İstanbul Modern Beyoğlu’ndaki geçici mekânının kapılarını, Borsa İstanbul’un desteğiyle perşembe günleri herkese, salı günleri ise gençlere ücretsiz olarak açıyor.

Borsa İstanbul, toplumsal gelişimin bir parçası olan sanatı ulaşılabilir kılmak amacıyla, Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in “Sizin Perşembeniz” ve “Genç Salı” projelerine destek oldu. Sponsorluk kapsamında müze, her perşembe herkese 11.00-17.00 saatleri arasında, salı günleri ise 18-25 yaş arası gençlere 14.00-17.00 saatlerinde ücretsiz olarak açılıyor.

Gong sanat için çaldı

“Sizin Perşembeniz” ve “Genç Salı” sponsorluğu için düzenlenen gong töreni; Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla ve İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu’nun katılımıyla 22 Eylül’de Borsa İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu, müzenin kurulduğu 2004 yılından bu yana her yaştan izleyiciyi sanatla buluşturduklarını belirterek, özellikle zor zamanlar yaşadığımız pandemi günlerinde Borsa İstanbul’un desteğinin daha da önem kazandığını ifade etti. Çalıkoğlu şöyle devam etti:

“Bugüne kadar milyonlarca ziyaretçi tarafından sergileri gezilen,yüzbinlerce çocuk ve gence sanat eğitimi veren, binlerce etkinlik ve film gösterimleri düzenleyen İstanbul Modern, geleceğin sanatseverlerinin yetişmesine katkı sağlamayı sürdürüyor. Borsa İstanbul’un müzemizin Beyoğlu’ndaki geçici mekânındaki ücretsiz günlerini sahiplenerek, sanatın iyileştirici gücünü yaygınlaştırmamıza vesile olduğu için çok mutluyuz.”

Atölye ve etkinliklerle sanatçı buluşmaları

Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilecek etkinlik, sanatçı atölyeleri ve film gösterimlerine katılabiliyor.

“Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri”, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları, kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçıları tanıyarak, onlarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı açıyor. “Genç Salı Etkinlikleri” kapsamında ise gençleri sanat ve sanatçıyla buluşturan özel programlar hazırlanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı