Herkese açık: Fujifilm en iyi fotoğrafı ödüllendiriyor


Fujifilm, herkese açık olan fotoğraf sergilerini hayata geçirme konusundaki geçmişi üzerine inşa ettiği printlife@home ile insanların 2020 yılındaki yaşam deneyimlerine odaklanıyor. Fotoğrafın insanları bir araya getirdiğine inanan Fujifilm, dijital bir platform olarak yayına aldığı printlife@home ile aralık ayının sonuna kadar Avrupa’nın dört bir yanındaki insanların resimlerini www.fujifilm-printlife.eu adresine yüklemesini bekliyor.

Fujifilm en iyi fotoğrafları ödüllendiriyor

Fujifilm, katılımcıların sadece günlük yaşamlarında çektikleri fotoğrafları değil, aynı zamanda yaşam alanlarındaki fotoğraflar için yaptıkları düzenlemeleri de paylaşmalarını,böylece de insanların hayat öykülerini birebir yaşamalarını istiyor.

Bu amaçla dijital printlife@home platformu, ister bir akıllı telefonla isterse de bir fotoğraf makinesiyle çekilen tüm fotoğraflara yer açıyor. Herkese açık olan printlife@home etkinliğine Fujifilm, her hafta beş fotoğraf seçerek etkinlik için yapılan en yaratıcı katkıları dahil etmeyi de planlıyor. Haftanın kazananlarına – Fujifilm Shop’larda geçerli 2000 TL, 1500 TL veya 1000 TL’lik bir kupon, 10 çekimlik film içeren bir instax SQUARE SQ1 veya 10 çekimlik film içeren bir instax Mini 11 hediye ediyor.

“Fotoğrafçılık, kim olduğunuzu, neyi temsil ettiğinizi ve nasıl yaşadığınızı göstermenin bir yoludur”

Dijital sergi özelinde açıklamada bulunan Fujifilm Avrupa’da Fotoğraf Görüntülemeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Hiromoto Matsushima, “Yaşadığınız şehir ister Manchester ister Madrid isterse de Mainz olsun, bugün hepimizin yaşadıkları, insanların hep birlikte paylaştıkları en önemli deneyimlerden biri ve fotoğrafın gücü sayesinde de milyonlarca insanın bu süreçte neler yaptığını bizzat göremiyor olsak da anlayabiliyoruz. Bugün içinde yaşadığımız dünyayı düşünecek olursak fotoğrafçılığın ve günlük yaşamlarımızın sergilenmesinin veya birer belgeye dönüştürülmesinin verdiği his, geçmişte hiç olmadığı kadar önemli. Bu fotoğraflar ile hayatlarımızı, ailemizi, dostlarımızı ve sevdiklerimizi kutluyoruz. Fotoğrafçılık, kim olduğunuzu, neyi temsil ettiğinizi ve nasıl yaşadığınızı göstermenin bir yoludur. Kim olursanız, nerede yaşıyor olursanız veya fotoğrafçılık becerinizin seviyesi ne olursa olsun printlife@home etkinliğinin, sizlere ilham vermesini umuyoruz.”

“Haftanın Fotoğrafı’nı seçerek bu yaratıcılığı çeşitli Fujifilm ödülleriyle de ödüllendireceğiz”

Fujifilm Avrupa’da Avrupa Fotoğraf Görüntüleme Bölümü’nde Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür David Honey ise“Her gün milyarlarca fotoğrafın çekildiği ve paylaşıldığı günümüzde hepimiz, önceki nesillerden çok daha fazla sayıda yaşamlarımızın görüntülerine sahibiz. Ama bu görüntülerin birçoğu akıllı telefonlarda kilitlenip kalıyor ve sadece kişisel ağlarımız ile paylaşılabiliyor. Bir sosyal medyada yer alan fotoğraf denizinde görüntüleri tek tek kaydırmak yerine herkese açık bir dijital platform sunarak insanların başkalarının hayatlarını ve deneyimlerini görebilmelerini ve yaşadığımız bu olağandışı ve zorlu zamanlarda başkalarının bu hayatlarını ve dünyalarını daha iyi anlayabilmelerini sağlamayı umuyoruz. Bu proje ayrıca hem fotoğrafları çekme hem de bu fotoğrafları sergileme açısından geliştirilebilecek yaratıcılıkla da ilgili ve platformumuzda girilmesini umduğumuz binlerce fotoğrafı düzenli bir şekilde incelemeyi ve insanların günlük yaşamlarının yanı sıra farklı kültürlere, rollere ve kimliklere de şahit olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Haftanın Fotoğrafı’nı seçerek bu yaratıcılığı çeşitli Fujifilm ödülleriyle de ödüllendireceğiz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı