Ediz Hun, AçıkhavADA Sinema’ya katılıyor


Birbirimize dokunamasak da bizi birleştiren en güzel şey sinema diyerek fiziksel mesafe kurallarına uygun koşullarla düzenlenen AçıkhavADA Sinema, bu hafta sezona veda ediyor. “Sürü”, “La Dolce Vita/ Tatlı Hayat” ve “Güllü” filmleri 3, 4 ve 5 Eylül’de Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak. 3 Eylül Perşembe akşamı, “Sürü” filminin gösterimine, filmin başrol oyuncularından Melike Demirağ katılım sağlayacak. 4 Eylül Cuma akşamı, “La Dolce Vita/ Tatlı Hayat” filminin gösterimi öncesinde gazeteci Verda Özer sunum yapacak. 5 Eylül Cumartesi akşamı ise yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın üstlendiği 1972 yapımı “Güllü” filminin gösterimi, filmin başrol oyuncularından Yeşilçam’ın usta ismi Ediz Hun’un katılımıyla gerçekleşecek.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve yönetmen Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, sezon boyunca Yeşilçam klasiklerinden, dünya çapında kült olmuş yapımlara, bağımsız filmlerden, yakın dönem keşiflere kadar geniş yelpazedeki filmleri sinemaseverlerle buluşturdu. Gösterimler, 7’den 70’e herkesin yoğun ilgisiyle takip edildi. Cahit Berkay gibi müzik dünyasının önemli isimleri; Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel gibi önemli yazarlar ve Engin Ertan, Alin Taşçıyan gibi sinema eleştirmenleri de Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda ağırlandı.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 3 Eylül Perşembe akşamı, Yılmaz Güney’in kaleme aldığı, başrollerini Tarık Akan, Melike Demirağ ve Tuncel Kurtiz’in paylaştığı “Sürü” filmi; 4 Eylül Cuma akşamı, Federico Fellini’nin 1959 yılında Roma sokaklarında çektiği, Oscar ödüllü “La Dolce Vita/Tatlı Hayat” filmi; 5 Eylül Cumartesi akşamı ise yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı, başrollerini Türkan Şoray, Ediz Hun ve Süleyman Turan’ın paylaştıkları 1971 yapımı Türk filmi “Güllü” Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak. 3 Eylül Perşembe akşamı, “Sürü” filminin gösterimine, filmin başrol oyuncularından Melike Demirağ katılım sağlayacak. 4 Eylül Cuma akşamı, “La Dolce Vita/Tatlı Hayat” filminin gösteriminden önce gazeteci Verda Özer sunum yapacak. 5 Eylül Cumartesi akşamı ise, genç bir kadının kendisini aldatan kocasından intikam almasını konu alan, sevilen Türk filmi “Güllü”nün gösterimi, filmin başrol oyuncularından Yeşilçam’ın usta ismi Ediz Hun’un katılımıyla gerçekleşecek.

3, 4 ve 5 Eylül akşamları gerçekleşecek film gösterimleri, saat 21.00’de başlayacak. “Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı