DasDas Online, tiyatro severlerin evlerine konuk oluyor


DasDas’ın kapalı gişe oyunları Mart ayında da DasDas Online üzerinden seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Anadolu Efes tarafından dijitalleştirilen ‘Joseph K.’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ oyunlarının yanı sıra Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Uyku Nereye Kaçar?’, ‘Güle Güle Diva!’, ‘Timsah’ ve ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ ile sanatseverleri tiyatro dolu bir ay daha bekliyor.

DasDas Online, Mart ayına Didem Balçın, Mert Fırat, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın sahneyi paylaştığı ‘Joseph K.’ oyunu ile giriyor. Franz Kafka’nın Dava’sı, 12 Mart Cuma akşamı 21.15’te ‘Joseph K.’ ile DasDas Online’da tekrar açılıyor.

14 Mart Pazar günü 13.00’te Alper Baytekin tarafından tasarlanıp yönetilen çocuk oyunu; ‘Uyku Nereye Kaçar?’ DasDas Online’da perdelerini açıyor. Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ’ın oynadığı oyunda minik tiyatroseverler, Pelinsu ve Berçem’in kaçan uykularının peşine düşüyor.

Firuze Engin’in yazıp yönettiği ‘Güle Güle Diva!’ da 19 Mart Cuma akşamı 21.15’te DasDas Online’da olacak. Selen Uçer’in tek kişilik performansıyla beğenileri topladığı oyun, inzivaya çekilen bir divanın yıllar sonra vereceği ilk konserin kalplere dokunan hikayesini konu alıyor.

DasDas Online, 20 Mart Cumartesi akşamı 21.15’te DasDas’ın bir diğer sevilen oyunu ‘Timsah’ı izleyicilerle buluşturacak. İngiliz mizah yazarı Tom Basden’ın imzasını taşıyan, Mert Fırat ile Volkan Yosunlu’nun yönettiği oyunda Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın rol alıyor. Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle kaleme alınan ‘Timsah’, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından hesaplaşıyor.

21 Mart Pazar günü 13.00’te çocukların ilgiyle izlediği ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ yeniden DasDas Online’da sahnelenecek. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği, oyuncu kadrosunda Bağış Angigün ve Merve Tokgöz’ün yer aldığı oyun, en büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın dostu Astro’yla beraber çıktıkları heyecanlı serüvene minikleri de davet ediyor.

DasDas Online, tiyatro oyunlarıyla dopdolu geçen Mart ayına DasDas’ın klasikleşmiş oyunlarından ‘Westend / Batının Sonu’ ile veda ediyor. DasDas Online, 26 Mart Cuma akşamı 21.15’te perdelerini Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen gibi birbirinden başarılı ismi buluşturan, Moritz Rinke imzalı ‘Westend / Batının Sonu’ için açacak. Tuğsal Moğul’un yönettiği oyunda izleyiciler, Eduard ve Charlotte çiftinin eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları geceye konuk olacak. Gecenin sonunda, ortaya dökülen sırlar ve konuşulan konularla karakterlerin yaşadıkları beklenmeyen dönüşümler, seyircilerin bütün ön yargılarını alt üst edecek.

Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı