Çağımızın bir kahramanı!


Çizer Fatih Matto son derece başarılı bir sanatçı olmasının yanı sıra doğaya, hayvanlara düşkünlüğüyle de tanınıyor. Birkaç yıl önce göç ettiği Fethiye'deki çiftliğinde terkedilmiş, hasta ve sakat köpeklere hayat veriyor. Hem de tamamen kendi olanaklarıyla… 

Sevgili Fatih, Facebook sayfasında geçtiğimiz günlerde yaşadığı bir olayı kaleme aldı. Gözlerimiz yaşararak okuduğumuz bir yazıydı bu. Ters Dergi olarak dostumuz olmasından onur duyduğumuz Fatih'in yazısını yayınlamayı borç biliriz. Bu vesileyle okurlarımızı ve tüm hayvanseverleri Fatih Matto ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Geçen Perşembe bir işim için Antalya üzerinden Sakarya'ya gitmek için gece 12 gibi yola koyuldum. Yaklaşık 750 kilometre yol. Ve ben nasıl da yorgunum. Baktım olmayacak, bir benzin istasyonuna girip bir iki saat arabada uyumaya karar verdim. Saat sabaha karşı 3 filan. Burdur civarındayım. İstasyonda karşıma en fazla 4 aylık bir yavru köpek çıktı. Ve nasıl da aç. Arabada tedarik var. Yiyecek verdim. Bir anda iki aç köpek daha belirdi. Hırlayarak onun yemeğini almaya çalışıyorlar. O da korkudan mamayı bırakıp geri durdu. Hepsini doyurdum. Biraz uyuduktan sonra da yola çıktım. 

11 gibi Sakarya'da oldum ve bir iki saatte işimi halledip dönüş yoluna girdim. Daha da yorgunum ama hem geri dönmem lazım hem de aklım o garipte. İçimden "Keşke orada bırakmasaydım" diye geçiriyorum. Akşam tekrar Burdur'da oldum ama daha önce aklıma gelmeyen bir şey oldu. Ben o benzin istasyonuna yarı uyku sersemi hiç dikkat etmemişim meğer. Ne tam olarak hangi mevkide olduğunu hatırlıyorum ne de adını. Birkaç saat aradım ama maalesef baktığım hiç bir yer orası çıkmadı. Geri döndüm çaresiz. 

Ertesi iki gün beynimde bir ses. Sanki sürekli "Sen beni neden almadın Fatih abi?" diyor. Baktım olmayacak geçen pazar günü sabahtan tekrar yola çıktım. Sırf o yavruyu bulmak için. Bölgedeki her yola ve her benzin istasyona girerek 12 saat sonra gece yarısına doğru buldum garibi. Artık aileden…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı