‘Babalar ve Çocukları’ fotoğraf yarışmasında kazanan kareler


72
12 Paylaşım, 72 Beğeni

Mehmet Turgut’un, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden babası ve ustası Ahmet Turgut anısına bu yıl ilk kez düzenlediği Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası’nda kazananlar belli oldu. PhotoCup platformunda “Babalar ve Çocukları” temasıyla düzenlenen ve birbirinden duygusal, kıymetli, derin anlamlı fotoğraf karelerinin yarıştığı kupada birinciliği, tüm turları atlayarak finale kalan ve finalde de en çok oyu alan Şeref Akçay’ın fotoğrafı kazandı. Birinci, ikinci ve üçüncü olan fotoğrafçıların yanı sıra en iyi oy veren bir kişinin de para ödülü kazandığı kupada toplam 5.000 TL dağıtıldı. Mehmet Turgut’un kendi seçimiyle verilen Mehmet Turgut Özel Ödülü’nü ise Mükremin Yıldırım kazandı.

(Yarışma Birincisi Şeref Akbay)

Fotoğrafçılığa, babası Ahmet Turgut’un 1971’de Ankara’da kurduğu Stüdyo Büyük’te adım atan ve üç kuşaktır devam eden aile mesleğini başarıyla sürdüren Mehmet Turgut, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden babası ve ustası anısına ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenledi. Bu yıl birincisi gerçekleşen ve her yıl aynı tarihte düzenlenerek gelenekselleştirilmesi arzu edilen bu anlamlı fotoğraf kupasının ilk teması ise Mehmet Turgut tarafından “Babalar ve Çocukları” olarak belirlendi.

(Yarışma İkincisi Mehmet Fatih Özdemir)

Fotoğraf yarışmalarını bugüne kadar görülmemiş bir formatta düzenleyen PhotoCup üzerinden gerçekleşen Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası’na hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar yoğun katılım gösterdi. 825 yarışmacının toplam 1124 fotoğrafla katıldığı kupanın sonuçlarını, fotoğraf severlerin ve fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oyları belirledi. 11 gün süren oylama boyunca katılımcılar tarafından tüm turlarda toplam 661 bin oy kullanıldı. Birinciliği Şeref Akçay’ın fotoğrafı kazanırken ikinciliği Fatih Mehmet Özdemir’in fotoğrafı aldı. Hakkı Çılgın ve İsmail Okur’un yarı finalde yarışan fotoğrafları ise üçüncülüğü paylaştı. En iyi fotoğrafların sahiplerinin yanı sıra en iyi oy veren olarak Kader Taş’ın da ödül kazandığı yarışmada toplam 5.000 TL para ödülü dağıtıldı. Fotoğrafçının kendi seçeceği bir fotoğrafla Mehmet Turgut Özel Ödülü’nü kazanan Mükremin Yıldırım’a ise, Turgut’un imzalı 30 adlı kitabı ve baskılı bir fotoğrafı hediye edildi.

(Yarışma Üçüncüsü Hakkı Çılgın)
(Mükremin Yıldırım – Mehmet Turgut Özel Ödülü)
Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

72
12 Paylaşım, 72 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı