Baba Sahne’nin oyunları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda


Baba Sahne’nin çok sevilen kahkaha dolu iki oyunu, “Bir Baba Hamlet” ve “Basit Bir Ev Kazası”, uzun bir aradan sonra KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda seyircisiyle kavuşuyor. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonuyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 20-21 Ağustos’ta Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun yüksek tempolu muhteşem bir performans sahneledikleri “Bir Baba Hamlet”e; 22 Ağustos’ta ise, Günay Karacaoğlu’na birçok ödül getiren ve yıllar boyunca yüzlerce kez sahnelenen “Basit Bir Ev Kazası”na ev sahipliği yapacak. Tüm hijyen önemlerini alarak misafirlerine yeşillikler içinde güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunan ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunlar için biletler Biletix’te!

İstanbul’un rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, uzun yıllardır hayalini kurduğu KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nu URU organizasyonuyla hayata geçirdi.İçinden geçtiğimiz zorlu dönemde, seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara destek olmak amacıyla gönüllülük esasına bağlı kalarak kapılarını açan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, açık havaya kurulan tam donanımlı sahnesi ve COVID-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenmiş oturma düzeniyle tiyatroları izleyicisi ile buluşturuyor. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun zengin oyun programı, 20-22 Ağustos 2020 tarihlerinde Baba Sahne’nin kahkaha tufanı yaratan “Bir Baba Hamlet” ve “Basit Bir Ev Kazası” oyunlarıyladevam ediyor.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun birlikte rol aldığı çok ödüllü komedi oyunu “Bir Baba Hamlet”,dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye koyuyor. Oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’inoturduğu “Bir Baba Hamlet” hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor. Gittiği her şehirde kapalı gişe oynayan “Bir Baba Hamlet”, 20 Ağustos Perşembe ve 21 Ağustos Cuma akşamları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda seyircisiyle hasret giderecek.

Günay Karacaoğlu’na, muhteşem performansıyla birçok ödül getiren ve yıllar boyunca kendisiyle özdeşleşip efsaneleşen tek kişilik “Basit Bir Ev Kazası” oyunu ise tiyatro severleri “cesur ama ürkek” bir kadın olan Songül’ün kahkaha dolu öyküsüne davet ediyor. Murat İpek’in yazıp yönettiği oyun, Songül’ün, toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı olmayan kendini aşma serüvenini esprili bir dille sahneye taşıyor. Seyircisini kara mizah bir kahkaha tufanına götüren “Basit Bir Ev Kazası”, 22 Ağustos Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu hem kültür sanata destek veriyor hem uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında leziz yiyecekler eşliğinde nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor.

Misafirlerinin içleri daha rahat bir şekilde dışarıda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin alana girişleri ateş ölçümü yapıldıktan sonra sağlanıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunlu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

20 Ağustos Perşembe Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

21 Ağustos Cuma Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

22 Ağustos Cumartesi Basit Bir Ev Kazası – Baba Sahne

27 Ağustos Perşembe Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

28 Ağustos Cuma Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

29 Ağustos Cumartesi Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

3 Eylül Perşembe Sesin Resmi – DOT

10 Eylül Perşembe İki Bekar – Duru Tiyatro

17 Eylül Perşembe Kral Lear – Oyun Atölyesi

18 Eylül Cuma Kral Lear – Oyun Atölyesi

24 Eylül Perşembe Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu

25 Eylül Cuma Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu

26 Eylül Cumartesi Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul

29 Eylül Salı Evlat – Nisan Ceren Göçen

30 Eylül Çarşamba Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro

1 Ekim Perşembe Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumanyası

2 Ekim Cuma Otelde Cinayet – Duru Tiyatro (Prömiyer)

8 Ekim Perşembe Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro

15 Ekim Perşembe Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı