DOLAR

32,8410$% 1.02

EURO

35,3113% 0.87

STERLİN

41,7648£% 0.8

GRAM ALTIN

2.488,09%2,30

ONS

2.356,50%1,25

BİST100

10.739,94%2,57

Yatsı Vakti a 22:38
İstanbul AÇIK 27°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a
  • Ters Dergi
  • Güncel
  • 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri’nde finalistler belli oldu

8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri’nde finalistler belli oldu

ad826x90
ad826x90
ad826x90

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) in düzenlediği 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerine, Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan’dan rekor sayıda başvuru gerçekleşti. Ön jüri  değerlendirmesi sonucu ulusal ve uluslararası kategoride finalistler belirlendi.

ad826x90

Finalistler ve ön jüriler;

ULUSAL BELGESEL FİLM FİNALİSTLERİ

Seval (Ahmet Keçili), Tülütabaklar “Ölümsüz Kahramanlar” (Yasin Öztürk),

ad826x90

Başka Vatanımız Yok (Bayram Küçük), Bir Ömür Anadolu (Özer Kesemen),

ad826x90

Kanalı Beklerken (Yasin Serindere), Çan: Bir Termik Kasabası (Mert Harmandar),

Uzun İnce Bir Yoldayım (Tuğba Kozan), -N’olacak?- (Merve Tülay),

Uzaklar Keşkeler ve Ömer (Ömer Dişbudak), Medar-ı Maişet Motoru (Kerem Evcil & Fatih Kıratlı)

Ön Jüri : Mehmet Güleryüz, Ensar Altay, Can Diker

ad826x90

ULUSAL ANİMASYON FİLM FİNALİSTLERİ

Orman Yarışı (Ali Tapan), Yansımalar (Cengiz Dallıkavak), The Needle / İğne (Ceylan Beyoğlu), The Social Family (Sinan Arslan), Malfunction (Ilgın Saçan), İnsan! Dur 1 Dakika (Eren Bektaş), Destansı Elmalar (Ali Tapan), Son (Orhan Umut Gökçek-Şeyma Kavak Gökçek), Sakula (Melek Dikilimustafa – Orhan Erkal), Monolog (Selin Akalın)

Ön Jüri : Şafak Tavkul, Neda Üçer, Hakan Taşkıran

ULUSAL KISA FİLM FİNALİSTLERİ

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye (Yavuz Akyıldız), Şeker Gıda (Ferman Narin)

ad826x90

Beyhude (Doğukan Hazar İskenderoğlu), Paydos (Öykü Orhan), Perdeler (Fırat Onar)

Çerçeve  (Berk Sata & Mert Sata), Yalnız Değilsin (M. Mustafa Şahin)

Non-Lineer (Mert Eşberk), Münhasır (Yeşim Tonbaz), Kafeste “In The Cage” (Suat Oktay Şenocak)

Comments

comments

ad826x90
ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mümin anlatıyor: “Uzay boşluğuna saldığım çizim TV’de karşıma çıktı”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla