Mizahçılar soruyor, Cem Yılmaz yanıtlıyor!


Komedyen, yönetmen, senarist Cem Yılmaz’ın mizah dünyasına ilk adımlarını Leman dergisinde karikatürist olarak attığını bilmeyen yoktur. Çok yakında okurla buluşacak olan Ters Dergi Albüm 2 için mizah yazarlarının ve karikatüristlerin sorularını yanıtlayan Yılmaz söyleşi hakkında düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Çok teşekkür ederim sorularınız için. Hepinize tek tek saygıyla sevgiyle selamlarımı gönderiyorum. Siz çok yaşayın. Kısa bir süre bile olsa çizgi dünyasında nefes aldığım için tüm ustalarıma arkadaşlarıma minnet borçluyum. Sağolun çok yaşayın.” (Cem)

Ters Dergi Albüm 2’de geniş biçimde yer alacak söyleşiden tadımlık bir bölümü okurlarımızla paylaşıyoruz.

Haydar Işık (Haydari): Bildiğin gibi mayıs ayı içinde Nikaragua’da iktidarı değiştirebilme ihtimalli bir seçim yapılacak. Bu seçimde eğer iktidar değişirse, hiç kimsenin seni göremeyeceği bir noktaya dönüp içinden gelen son sesle mutluluğa dair bir çığlık atacak mısın?
Cem YılmazAhahhaha ahhahahahaha….. Yooo mutluluğumu dertlerim gibi gayet şen kahkahalarla paylaşırım hocam. Yeter ki Nikaragua iyi olsun.

Ayşen BaloğluOrtaoyununun geleneksel kavuğu hakkında ne düşünüyorsun? Geleneksel Türk tiyatrosunun kavuğunu bir gün devralmak ister misin? Yanıtın hayır ise gelecekteki adayın kim?
Cem YılmazSaygı duyarım. Geleneği olan işlere gıpta ederim. Ama ben tiyatro emekçisi değilim, başka disiplinin zenaatkarıyım. Benim daha başından içinde olmadığım bir dünya olduğundan sahibine alane, verene alkış tutarım o kadar. Galiba “Cem daha komik, o alsın” deniyor. Bu doğru değil tabii ki.

Fatih Solmaz: Yeni neslin özellikle Z kuşağının mizahını nasıl buluyorsun? Kalitede düşüş mü var, yoksa farklılıklar mı var?
Cem YılmazÜstadım, valla dede gibi yakınmamak lazım diye düşünüyorum…Ölümsüz bir kök vardır o ölmez, kabuk zaten değişir. O da olur zaten normal. Ben çok önemsemiyorum, bana komik geliyorsa benim için yeter. X yapmış Y gülmüş… Z yapmış X gülmüş… Öbürü hani bana demiş vs… detay gibi geliyor.

Tan Cemal Genç: Mizah dergisi atmosferinde geçen ya da sadece kahramanın karikatürcü olduğu bir film projesi aklından geçiyor mu? Bir köşesinde Oğuz Aral’ın da göründüğü… 
Cem YılmazSene 1991, Deli dergisine telefon açtığım, telefon kulübesinde ağladığım Tan Cemal beyle mi görüşüyorum… Abi, siz bu anektodu bilmiyorum biliyor musunuz… Neyse sonra anlatırım. Vay canına, çok güzel bir fikir… Hatırlar mısın yıllar evvel Kadının Adı Yok filminde Latif abinin çizgileri kullanılmıştı. Üstünden 30 seneden fazla geçmiştir… Onda bile ne heyecanlanmıştım. Çok güzel bir fikir ama tabii Gırgır’a benim gücüm yetmez. Benim ehliyetim orada B kalır. Onu ağır vasıta bir abinin yazması lazım.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı