Emperyalizum karşusinda ilk yariyi yenuk kapattuk!

Kadromuz fena değildur, yürekten oynarsak bularlan başa çikabilırık. La biraz Sierra Maestra’yi, Çanakkale’yi, Settülbahir’i hatırlayun.


Bizum Sementa Recep vardur, eyi uşaktur. Geçenlerde yekten dedi ki; “Laz Marks Emice, sen böyle konişiysın ama kimsenun daha iyi bi dunya munya ipleduği yok. Nasi olacak bu işler?”

La niçın mütareke basini gibi konişiysın? Bu saa gösterilen gerçek. Bi da, gerçek olan gerçek var. Körfez Savaşı’ndaki petrole bulanmiş karabatağı bile “Saddam yapti” diye yutturdilar size evladım. “Çağumuz iletişim çağidur, sosyal medyadan her şeyi takip ediyrık.” mavralarina çok da inanma yani.

Tamam, kabul etmek lazım, emperyalizim karşusinda ilk yarıyı yenuk kapattuk. Şimdi soyunma odasında yaralarumuzi sarayrık.

Oysa maça, emperyalizimi kendi sahasina hapsederek başlamiştuk. Vlademir Lenin’un attuği gollan 1-0 öne geçtuk. Derken Mustafa Kemal ilk anti-emperyalist kontra atakta, muhteşem bir gollan farki ikiye çikardi. Emperyalizim, Çinli’nun attuği golle dağilmişti. Kademe anlayişi kalmamişti, elini kolini salliyan emperyalizimın ceza sahasina giriydi. Cezayirli Ben Bela 4., Vietnamli Ho da 5. goli atmişidi. Efendum hızli geçecım, ilk yarinun sonlarina doğri sikor 9-0 olmişidi.

Emperyalizim uçmaz, medyadaki müritleri uçurur

Ama ne oldiysa ondan sonra oldi. Emperyalizim birden 11 yabanciylan oynamaya başladi. Değil 9 kusurli hareket, 99 kusurli hareketi birden yapmağa  başladi. Ne FİFA’yi ne de UEFA’yi dinliydi. Uşaklarun suratina taban girmek mi istersun, yerde yatana kıramponiylan basmak mi? Her türlü pisluk bularda. Maçun hakemine bakayrık, müdahale etsun diye. Orali bile olmay, “Ben bir şey görmedum.” diy. Sanırum Cem Papila’nun dedesiydi. “O zaman VAR olsaydı belki böyle olmazdi,” diye duşunenlerunuz olabilir, düşunmayın. Angaragüci maçindaki VAR hakemi Suat Arslanboğa’nun çizduği yamuk ofsayt çizgisini hatırlatırım.

Neyse, ilk yariyi 17-9 yenuk kapaduk ve sürünerek soyinma odasina girduk. Herkes yerlerde, inliyen inliyene. Bazilarumuz, “2. yariya çikmayalum, emperyalizim bizi kovaya çevirecek, beyukluğuni kabul edup secdeye varalum, elini öpelum. Belki bize aciyup birkaç gol eksuk atar, belki bizi aralarina alurlar,” diy. La bulari bu kadar beyitmayın gözunuzde! Bularun bilduği tek şey, silah sanayidur. Küçucuk bir Katrina Kasırgası’yla elleri ayaklarina dolandi. Bütün askerlerini dünyayi işgal etmek içun dört bir yana gönderduği içun, yaralilari kurtaracak helikopter bile bulamadilar.

Unutmayun; “Emperyalizim uçmaz, medyadaki müritleri uçurur.” Şimdi ikinci yariya çikacık. Ara tiransferde kadroya Çavez’i, Morales’i, Romario’yi ve Maradona’yi da kattuk. Kadromuz fena değildur, yürekten oynarsak bularlan başa çikabilırık. La biraz Sierra Maestra’yi, Çanakkale’yi, Settülbahir’i hatırlayun. Baktum bizum Sementa Recep’un yüzi güliy, “Ne güzel anlattun Laz Marks Emice…” diy. 

Eşşeğun önde gideni, maç kurgusiylan anlatmasaydum dinlemezdun ama.

(Yılmaz Okumuş)

Loading...

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı