Aşı ve salgında son durumlar ne?

Çin aşısıyla ilgili Türkiye'deki endişeler üzerine Pekin yönetimi, "Aşı Uygur Türkleri üzerinde denendi. Sıkıntı yok" açıklaması yaptı.


– Yabancı aşıyla vücuduna çip yerleştirileceğini sanan vatandaşlar, sakin olmaya çağırıldı. “Böyle olsa da sülük tedavisiyle hallederiz. Sülükler kanla birlikte içindeki çipleri de emer” diyen Pandemiyle Mücadele Müdürlüğü, 1 milyon adet turbo emiş gücüne sahip sülük alacak. 

– Mahmudiye tarikatı kendi aşısını geliştirdi. Şeyh Abdül efendiye atfen Abdül-tech adı verilen aşı, hurma, hacı yağı, yarasa göbeği pamuğu ve şeyhin abdest suyu karışımından üretildi. Abdül efendi, ilk denemelerin başarılı geçtiğini, gönüllü müritlerden bazılarının cennete gittiğini duyurdu.

– Çin aşısıyla ilgili Türkiye’deki endişeler üzerine Pekin yönetimi, “Aşı Uygur Türkleri üzerinde denendi. Sıkıntı yok” açıklaması yaptı.

– Kayseri’de üretilen yerli aşıda deneme aşamasına geçiliyor. Kayserili olması nedeniyle, aşı ilk olarak Abdullah Gül üzerinde denenecek. İçişleri Bakanlığı, Gül’e teslim ol çağrısı yaptı.

– Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun programı yoğun. Çavuşoğlu, Çin aşısı yaptırdıktan sonra Biden yönetimini kızdırmamak için Amerikan aşısı da olacak. Daha sonra Moskova’yı dengelemek üzere Rus aşısı yaptıracak. Çavuşoğlu ardından AB’yi hoşnut etmek için Alman aşısı vurduracak. Son olarak İngiltere’yle ilişkileri bozmamak için İngiliz aşısı yaptıracak.

– 1 milyon adet sipariş edilen ve eksi 70 derecede saklanması gereken Alman aşısını koruma şartları Türkiye’de mevcut mu? Yetkililer bu soruya, “Evet” yanıtını veriyor: “Doğalgazı kesik 590 bin ailenin evleri Alman aşısını depolamada kullanılacak”.

– İlk grupta aşılanacaklar listesine, müteahhitler de eklendi. Ekonomik krize bağlı rant yetmezliği yüzünden son 6 ayda 13 müteahhit yaşamını yitirmişti.

– Sokaktan gelenlerin virüsü evlerdeki 65 yaş üzeri kişilere bulaştırdığı saptanınca, sokağa çıkma saatleri değiştirildi. Artık 65 yaş üzeri kişiler, dışarıdakiler eve gelince çıkıp çıktıklarında eve girecek. Yaşlılar gece 21.00 ile sabah 05.00 arasında sokakta kalacak.

– Çok sayıda vekilin Korona pozitif çıkması nedeniyle, TBMM çalışmalarına ara verildi. Meclis paket servisi 24 saat açık olacak. Vekiller Meclis lokantasından patlıcanlı kebap ve manda kaymaklı baklava sipariş etmeye devam edebilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı